Для учнів

Інтерактивний аркуш https://app.wizer.me/preview/B52TDL
Кросворд "Бережись автомобіля"
Інтерактивна вправа "Надзвичайні ситуації"
Інтерактивна вправа "Види надзвичайних ситуацій"
Вправа Правила користування газовими приладами
Вправа"Пожежна безпека. Предмети і речовини"
Вікторина "Навколишнє середовище і здоров'я"

Як дитині позбутися інтернет-залежності

За результатами недавніх досліджень, діти віком від 8 до 18 років проводять за комп'ютером у середньому по 44,5 години на тиждень. Багато батьків думають, що час, проведений за комп'ютером, не дає дитині жити в реальному світі. Близько 23 % підлітків вважають, що вони «залежать від комп'ютерних ігор» (31 % хлопчиків і 13 % дівчаток). На думку психологів, кожен десятий підліток, який регулярно грає в комп'ютерні ігри, має різні соціальні та психологічні проблеми.
Крім комп'ютерних ігор серед підлітків також популярні соціальні мережі, чати, блоги, відеоресурси тощо. Психологи виділяють такі симптоми інтернет-залежності в дітей:
  • Дитина втрачає відчуття часу, проведеного за комп'ютером.
  • Заради Інтернету вона жертвує сном.
  • Стає дратівливою, коли немає доступу до Інтернету.
  • Перевіряє електронну пошту кілька разів на день.
  • Проводить час у Мережі замість виконання домашніх завдань і обов'язків.
  • Сидить за комп'ютером замість спілкування з друзями й сім'єю.
  • Якщо дитині обмежити час, проведений в Мережі, вона порушує встановлені обмеження.
  • Каже неправду про те, скільки часу провела за комп'ютером, таємно заходить у Мережу, коли нікого немає вдома.
  • Установлює стосунки з людьми, з якими познайомилася в Інтернеті.
  • Втрачає інтерес до занять, які любила до захоплення Інтернетом.
  • Коли не знаходиться за комп'ютером, виглядає роздратованою або пригніченою.
Емоційні наслідки інтернет-залежності
Таке явище, як інтернет-залежність у дітей, останнім часом зустрічається все частіше. Доступ до Інтернету – невід'ємний атрибут сучасного життя, а також важливий інструмент навчання. Крім того, це дуже популярне джерело інформації й розваг. Інтернет стає для підлітків популярним способом проведення дозвілля. Діти можуть поставати в будь-якому образі в чатах, грати в ігри з однолітками з різних куточків світу. За допомогою всього лише одного кліка миші підліток «опиняється» в зовсім іншому світі, де немає проблем реального життя й можливо практично все, чого він забажає.
Подібно до алкогольної або наркотичної залежності, Інтернет для дітей та підлітків є ефективним способом уникнути неприємних відчуттів і ситуацій. Діти жертвують часом, необхідним на сон, щоб довше посидіти в Мережі, віддаляються від батьків і друзів, знаходячи собі притулок у комфортному світі Інтернету.
Найбільш схильні до небезпеки інтернет-залежності діти, яким не вистачає похвали й уваги батьків і в яких недостатньо розвинені соціальні навички. Такі діти відчувають себе самотніми, у них виникають труднощі з пошуком нових друзів, і єдиним способом знайти товариство, привернути увагу до себе для них стає Мережа. Намагаючись утекти від проблем у сім'ї, діти звертаються до Інтернету.
Діти вчаться обмінюватися повідомленнями з однолітками, при цьому в них зовсім не розвиваються навички живої комунікації. Не розвиваються й навички командної роботи та емоційного спілкування. Процес соціалізації, який у сучасних дітей проходить в Інтернеті, уповільнює їхній емоційний розвиток. Це призводить до труднощів при живому спілкуванні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий